Київ Модерн-Балет. «Жізель» Раду Поклітару

25 Червня 19:00 ПРИДБАТИ КВИТОК Київ Модерн-Балет. «Жізель» Раду Поклітару Київ
 • Головна |
 • Київ Модерн-Балет. «Жізель» Раду Поклітару
 •  
 •  
 •  
  Адольф Адан "Жізель".

  У цю сучасну версію класичного балету я вклав усю свою любов до першоджерела. Вдихаючи нове хореографічне життя в музику Адана, я відчував неймовірне творче піднесення. Моя Жізель - не мила пейзанка, а знедолене дитя великого сучасного міста. Як і її класичний прототип, вона мріє про справжню велику любов. Дівочі мрії руйнуються, коли Жізель зіштовхується з прірвою, що ділить наш світ на багатих і бідних. Однак, на відміну від своєї попередниці, в сучасній версії Жізель не отримає блаженний відхід до ідеалізованого світу покійних душ. На неї чекає справжня безвихідь. Маленька дівчинка з околиці міста, Жізель намагатиметься залишитися людиною, незважаючи на випробування, які випадають на її долю. Моя Жізель відчайдушно бореться за своє право любити й бути коханою. І хоча, ця історія закінчується трагічно, глядач віритиме в силу людського Духу, який підносить нас в години найважчих ударів долі. Раду Поклітару.

  Цією виставою відзначено 10-ліття театру "Київ Модерн-балет". Раду Поклітару попереджає: "Моя Жізель не мила пейзанка, а знедолене дитя великого сучасного міста". Додамо: міста агресивного, доволі зламаного й темного. Тут багато хто ходить в рванні й пише на стінах, трохи менше хто їздить на ревучих блискучих мотоциклах, і зовсім нема де розмістити те дивне, чим живе Жізель: надзвичайно красиву любов, так само пронизану світлом, безкраю й недосяжну, як море.

  Проте на боці дівчини музика: від початку до кінця класична балетна партитура Адольфа Адана, у якій ми миттєво впізнаємо струнку й пружну гармонію не такої вже й стародавньої доби. На це постійне й сильне ніби внутрішнє звучання Жізелі відгукується один з хлопців з мотоциклом. Проте він ще не дуже подорослішав для відповідальності за міцні стосунки. А от Жізелі наодинці з усім, що її оточує, сил боротися за свою любов бракує. І вперше від зламу її врятовує затьмарення, а вдруге, коли інший юнак - той, кого вона кохає - несподівано знаходить її в борделі й намагається визволити, - яскравий спалах світла над недосяжним морем, піднесений і трагічний.

  Задля цього непростого сюжету артисти навчились танцювати на екстремально високих підборах, а майстер перукарського мистецтва Віктор Задворний створив неповторні зачіски, здатні витримувати «торнадо» сценічних навантажень.

  Прем'єра вистави відбулася 9, 10 квітня 2016 року

  Балет на 2 дії.
  Тривалість 1 година 20 хвилин. З антрактом.

  Лібрето, хореографія, постановка - Раду Поклітару, заслужений діяч мистецтв України.
  Сценографія - Андрій Злобін, заслужений діяч мистецтв України.
  Художник костюмів - Ганна Іпатьєва.
  Художник принтів до костюмів - Микола Гончаров.
  Стиліст зачісок - Віктор Задворний.
  Асистент хореографа - Сергій Кон.
  Художник світла - Олена Антохіна.
  Звукорежисер - Олександр Курій, заслужений діяч мистецтв України.
  читать всё
Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України
Купить билет ПРИДБАТИ КВИТОК