Київ Модерн-Балет. «Ромео і Джульєтта» (Шекспірименти) Раду Поклітару

28 Травня 19:00 ПРИДБАТИ КВИТОК Київ Модерн-Балет. «Ромео і Джульєтта» (Шекспірименти) Раду Поклітару Київ
 • Головна |
 • Київ Модерн-Балет. «Ромео і Джульєтта» (Шекспірименти) Раду Поклітару
 •  
 •  
 •  
  "Ромео і Джульєтта" (Шекспірименти) на музику П.І.Чайковського, Г.Ф.Генделя та доби Ренесансу.

  Літературною основою балету й джерелом мого натхнення стали сонети з "Ромео і Джульєтта" Вільяма Шекспіра. Завдяки використанню сценічного прийому «театр у театрі», танцівники Академічного театру "Київ Модерн-балет" розповідають історію своїх однолітків - молодих акторів, які вирішили поставити виставу про веронських закоханих. Самі не помічаючи того - опинившись у реальному житті в епіцентрі пристрастей шекспірівських героїв - вони перестають бути простими виконавцями своїх ролей... Раду Поклітару.

  На вечірці-"квартирнику" декілька дівчат та хлопців одягають театральні маски, вживаються у ролі та бавляться грою у "Ромео та Джульєтту". Хазяї квартири - сестра з братом. У неї роман з хлопцем, а у брата закоханий друг її хлопця - й сподівається на взаємність.

  Спочатку всім трохи лячно, ніби з передчуття трагічного фіналу, але дедалі атмосфера веселішає аж до ейфорії - проте сюжет невпинно розгортається за суворими законами першоджерела. Тож четверо дуже симпатичних друзів - Джульєтта, Тібальт, Ромео та Меркуціо - вб'ють одне одного попри те, що в жодному випадку не хотіли б цього робити. Чи не вплинули на це обрані ними маски?
  Відрізнити, де люди володіють масками, а де навпаки, допомагає музика. Коли чуєте старовину - персонажі сильніші за свою долю. Коли симфонічну музику Чайковського - верх бере лиха доля, як майже завжди у цього композитора.

  А ще - це стисла історія театру від Шекспіра й донині. Театр масок, бій на шпагах, натяк на комедію del arte, театр тіней, поєднання (як у шекспірівські часи) сценічних танців з віршованим текстом, насолода імпровізацією у передбачених сюжетом місцях, а у фіналі - самостійна балетна робота для квартету солістів і надзвичайно багато щирої любові.

  Прем'єра вистави відбулася 25 січня 2007 року.

  Балет на 2 дії.
  Тривалість 1 година 05 хвилин. З антрактом.

  Лібрето, хореографія, постановка - Раду Поклітару, заслужений діяч мистецтв України.
  Сценографія - Андрій Злобін, заслужений діяч мистецтв України.
  Художник костюмів - Ганна Іпатьєва.
  Асистент хореографа - Сергій Кон.
  Художник світла - Олена Антохіна.
  Звукорежисер - Олександр Курій, заслужений діяч мистецтв України.
  читать всё
Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України
Купить билет ПРИДБАТИ КВИТОК