Таракани
28 лютого 19:00 ПРИДБАТИ КВИТОК Таракани Київ
Atlas
 •  
 •  
 •  
  Група, сформована в 1991 році чотирма московськими школярами і згодом стала відомою під назвою "Таргани!", всі роки свого існування, здається, послідовно втілювала одну-єдину ідею: якщо не сидіти склавши руки, завжди залишатися собою і йти вперед, є шанс зробити рок-н-рольну мрію реальністю.

  Коли музикантам було по 16 років, вони і не мріяли про те, що вийдуть коли-небудь на сцену перед Sex Pistols, Misfits або Exploited. А вже про те, що самі почнуть збирати натовпи фанів у найбільших залах країни, та ще й проіснують 25 років - про це їм не приходило в голову навіть жартувати!

  Історія "Тарганів!" - це справжні американські гірки. Це злети і невдачі, перемоги і поразки, розчарування і осяяння. Це наполегливі спроби завоювати масове визнання і затребуваність з музикою, настільки ж далекою від російської ментальності, як електрогітара від балалайки.

  Історія "Тарганів!" - це "свій серед чужих" і "чужий серед своїх". Це філософія, геть відкидає будь-які рамки і умовності, і в першу чергу - рамки, споруджені тією субкультурою, з якою гурт коли вийшла.

  Всі ці двадцять п'ять років, незважаючи на зміни в складі і в звуці, інгредієнти пісень "Тарганів!" майже не змінювалися: швидкі темпи, динамічна подача, хорові приспіви, жорсткі гітари, зрозумілі мелодії і хльосткі лаконічні тексти. І лише в останні кілька років в репертуарі гурту з'явилося кілька балад, що виявилося дуже їй до лиця
  .
  Бути як Sex Pistols на старті, потім походити на Ramones, потім знайти джерела натхнення в каліфорнійському поп-панке кінця дев'яностих - як би не трансформувалася виконавська манера "Тарганів!", на російській рок-сцені група завжди мала свій неповторний стиль.

  Спровокувавши в початку-середині 2000-х великий поп-панк бум в рідній вітчизні, "Таргани!" і іже з ними породили сотні послідовників та епігонів, багато з яких залишаються вдячні групі досі: досить поглянути на трек-лист альбому-триб'юту, випущеного в 2011 році. І навіть великі, мейнстрімові артисти час від часу розписуються у повазі до талантам панк-героїв з Кутузовського проспекту.

  У спільних роботах з "Тарганами!" помічені такі різні музиканти, як Noize MC, Louna, 7000$, Anacondaz, "Ляпис Трубецкой", "Ранетки", "Елізіум", Markscheider Kunst, RasKar, Lumen, "Браво". З лідером останніх, Євгеном Хавтаном, незмінний вокаліст "Тарганів!" Дмитро Спірін навіть виступив співавтором цілих чотирьох пісень. Anti-Flag, Useless ID, Die Arzte, Frank Turner, Marky Ramone - ось лише деякі західні імена, з якими у "Тарганів!" були студійні або концертні колаборації. Навряд чи вам вдасться знайти другу рок-групу на пострадянському просторі з таким послужним списком.

  І чи потрібно згадувати перші місця у радійних хіт-парадах і чартах iTunes, хэдлайнерские сети на найбільших російських фестивалях, багатомісячні тури по Росії, країнам СНД, Японії, Швейцарії, Італії, Чехії, Австрії, Голландії, Данії, Швеції, Німеччини, Фінляндії, Норвегії. І всякий раз група залишала за собою нових шанувальників і пару-трійку розбитих дівочих сердець.

  "Таргани!" випустили тринадцять довгограючих студійних альбомів, чотири з яких видавалися в США, Японії і Європі (і на вінілі теж!). А вже сплитам, концертникам, збірників і бутлегам взагалі немає числа.

  Їх пісні можна виявити в плейлістах найнесподіваніших людей, а концерти "Тарганів!" відвідуються представниками буквально всіх соціальних прошарків і віків. Юні глядачі самозабутньо пірнають в слем, так само як це робили двадцять років тому їх батьки, тепер з комфортом поглядають на те, що відбувається з VIP-трибун.

  І незважаючи на чвертьвікову історію, живі виступи "Тарганів!" – це як і раніше плещущая через край енергія, це юність і щирість, це величезний заряд бадьорості. Адже саме такою і повинна бути справжня рок-музика.
  читать всё