Вечір присвячений ЮРІЮ КУКІНУ
10 Травня 19:00 ПРИДБАТИ КВИТОК Вечір присвячений ЮРІЮ КУКІНУ Київ
Будинок актора Національної Спілки театральних діячів України
 •  
 •  
 •  
  Юрій Кукін

  Сьогодні знаменитого барда Юрія Кукіна немає з нами. А адже як здорово було б, сидячи з ним за одним столом, святкувати, слухати його байки, співати його пісні і випивати улюблений його портвейн за довге життя. Юрій Кукін назавжди «пішов за туманом», так і не дочекавшись звання народного або хоча б заслуженого артиста. Але він отримав набагато більше, залишившись у серцях колег і мільйонів шанувальників просто сонячним Бардом.

  Кукін почав своє сходження з... льодового катка. Отримавши диплом з відзнакою Ленінградського інституту фізкультури, він став єдиним на все місто дитячим тренером з фігурного катання. У холодний сезон відбою від охочих не було, а у вільний час Юрій з задоволенням тарабанив у джаз-бенді: здавалося б, туристичними вогнищами з трьох аккордовыми пісеньками тут і не пахне! Але романтика прийшла в його життя разом з весняними променями сонця, розтопивши лід... ні, не в серце, а на робочому місці Кукіна. І, статут «стежити, щоб пісок не вкрали» в якості директора пляжу, за пропозицією одного поета Гліба Горбовского він махнув до геологам, спокусившись на полювання-рибалку і «запах тайги».
  Запах, як і романтика, виявилися специфічними: разом з геофізиками він п'ять літніх сезонів у віддалених куточках країни перевіряв, як працює обладнання глибоко під землею. А так як з барабанами у геологів напряг, довелося братися за гітару.
  Наслухавшись класики бардівської музики (Візбора, Окуджави, Городницького) у виконанні друзів-геологів, Юрій відчув, що теж може придумати щось таке. І написав знамениту пісню «За туманом», яка відразу ж принесла йому перемогу у всесоюзному конкурсі туристичної пісні.
  Ще один свій шедевр «Кажеш, щоб я залишився...» він написав за 10 хвилин, пояснюючи: «Якщо на ранок згадав, що написав ввечері, - значить, хороша пісня вийшла».
  З іскрометним кукинским гумором він називав себе не легендою, а міфом, наполегливо проголошуючи себе урбаністом, хто любить комфорт, ванну і домашні тапочки. А на величезній території нашої планети рідкісні посиденьки у російськомовного багаття обходилися без його пісень.
  Якою енергетикою заряджають пісні Кукіна зал на концертах! Героєм кожної своєї пісенної історії Кукін називав себе. Веселий, ніжний, злий або відчайдушний - це був він сам: то старий казкар, то мандрівник-романтик, то зворушливий клоун. Саме це чесне і дуже особисте сприйняття дійсності породжувало таку довіру до його пісень, від якого з першого акорду губи слухачів починали проспівувати слідом за автором співзвучні з їхніми серцями слова.
  Феномен кукинского творчості труднооб'яснім: тихий голос, нескладні, без химерною метафоричності, тексти, примітивні і легко виконувані навіть новачками мелодії. Деякі «зелені» гітаристи взагалі вважають їх народними. Втім, так трапляється з дійсно справжніми речами, які не піддаються розкладання по поличках: можливо, надто витончено виткане це, щоб прості смертні могли зрозуміти його складові.
  Все це написано тільки для того, щоб Ви, мої дорогі друзі та глядачі, не пропустили чудовий, душевний, романтичний і єдиний в Україні концерт пісень Юрія Кукіна «Старий казкар», підготовлений для Вас Київським театром поезії та пісні. Будинок актора, 20 березня 2020 року, початок о 19.00 год.
  Актори: Тимур Бобровський, Олександр Кропельницкий, Микола Чернявський, Маша Ткаченко.
  Музиканти: Сергій Озерян (гітара), Єгор Славинський (контрабас).
  Художній керівник театру: Семен Рубчинський
  читать всё
Будинок актора Національної Спілки театральних діячів України
Купить билет ПРИДБАТИ КВИТОК