• Головна |
  • Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України

Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України

Київ, вулиця Михайла Грушевського, 30/1
Будинок Офіцерів займає важливе місце в культурному житті Києва. Традиція проведення значимих заходів в галузі культури та мистецтва з'явилася в повоєнні роки. Вона підтримується донині.

Центральний Будинок офіцерів Збройних Сил України був побудований в період з 1931 по 1933 рік, і спочатку носив назву Будинок Червоної Армії і Флоту. Проект був розроблений архітектором Йосипом Каракисом. Зараз будівля є пам'яткою архітектури радянського періоду, і охороняється державою.

Будівля виконана в стилі неоампир, його фасад оформлений в класичній манері. Всього в будівлі 150 кімнат, два лекційні зали, бібліотека, ресторан великий концертний зал на 1000 місць та малий концертний зал.

У 1995 році в Будинку офіцерів був відкритий музей Збройних Сил, а в 1996 році рішенням Міністерства оборони України музею присвоїли статус головного музею Збройних Силах України. Офіційне відкриття Центрального музею Збройних Сил України відбулося в 1998 році.

Концертний зал Будинку офіцерів знаходиться в числі найпопулярніших концертних майданчиків Києва. Тут часто проводяться концерти бардів, джаз - і рок-музикантів, виступають вокалісти, проходять вистави. Також організовують творчі вечори поетів. Прекрасна акустика сприяє високій якості звуку. Тому публіка завжди отримує задоволення від концертів. За останній рік киян порадували Павло Кашин, Ольга Ареф'єва, Світлана Сурганова, Олексій Козлов, Тимур Шаов та інші.