• Головна |
  • Національний палац мистецтв «Україна»

Національний палац мистецтв «Україна»

Київ, вулиця Велика Васильківська, 103
Національний палац мистецтв "Україна" - найбільший концертний майданчик Києва та України, основне місце проведення найважливіших мистецьких заходів.

Понад 45 років Перша сцена країни є основним майданчиком для проведення загальнодержавних та міжнародних мистецьких заходів. Технічне оснащення, оригінальність архітектури та можливість розмістити велику кількість глядачів є вагомою перевагою серед інших концертних залів. Тож статус Головної сцени країни є заслуженим по праву.

Зовнішньо будівля має вигляд трапеції, розміри якої складають 50×80×90 м. У самому палаці понад 300 приміщень, різні за розміром і призначенням.

У 1996 році Палац "Україна" внесений до переліку архітектурних пам’яток України.

22 квітня 1998 року Палац отримує статус Національного.

Окрім виступів зірок вітчизняного і світового рівня, на Першій сцені країни проходять загальнодержавні та міжнародні громадсько-політичні заходи: святкування 1500-річчя Києва (1982), інавгурації Президентів України, святкування Днів незалежності України, урочистості, присвячені 2000-річчю Різдва Христового та інші значущі події.

Довідка:

НПМ "Україна" було відкрито 17 квітня 1970 (архітектори Є.Маринченко, П.Жилицький, І.Вайнер; інженери П.Булаевський, В.Федорченко) до 100-річчя з дня народження В.Леніна. Інтер’єри та облаштування вестибюля й артистичних приміщень палацу "Україна" виконані видатним архітектором і дизайнером Ірмою Каракіс.

Великий зал.

Великий зал Національного палацу мистецтв "Україна" - це головна концертна сцена країни, унікальна за архітектурою, технічним оснащенням, рівнем комфорту та можливостями.

Зал розрахований на 3615 місць. На сцені можуть розміститися близько 1500 людей. Використання різних технічних засобів та оригінальне архітектурне рішення залу надають йому унікальних акустичних якостей.